ECM Avrupa Merkez Bankası Aralık 2017 Raporunu Yayınladı.

607

ECB yani Avrupa Merkez Bankası, 13 – 14 Aralık 2017 tarihinde yaptığı toplantı raporunu yayınladı. Rapora göre, 2018 yılı için yapılan değerlendirmesinde, risklerin arttığını ve bu nedenle, 2018’in ilk aylarında gerekli adımları ve yönlendirmeleri yapabileceklerini ifade etti.

ECB Aralık ayında, faiz kararında herhangi bir değişikliğe gitmemişti. Diğer taraftan, varlık alımları ile ilgili olarak, 2018 yılı için %50 indirime gittiklerini, yani aylık olarak 30 Milyon Euro değerinde varlık alımına devam edeceklerini teyit etti.

Forex İşlemlerinde her zaman, doğru bir analiz ile, trendin yönünü doğru tahmin suretiyle kazanç sağlanabilir. Ancak, unutulmamalıdır ki, kazanç kadar risklerde olabilmektedir. Bu nedenle mutlaka, zararı durdur seviyesinin de emirlere eklenmesi önemli bir hususdur.

Raporun açıklanmasından sonray DAX Endeksi aşağı yönlü bir hareket yaptı ve aşağıda grafikte göreleceği üzere, satış yönlü bir fırsat yarattı.

DAX endeksi düşerken, diğer taraftan, EURUSD döviz çifti yukarı yönlü bir harekete başladı. Yükseliş hareketi, birinci gün kısıtlı kalsada, ikinci günde artışına devam etti ve böylelikle alış yönlü bir fırsat oluşturdu. Fiyat hareketlerini aşağıdaki grafikte görebilirsiniz.

Not: Bu bir yatırım tavsiyesi değildir.