İngiltere – Olumlu Veriler ve GBPUSD Paritesinin Zirveye Çıkışı

315

Aylık olarak açıklanan Retail Sales yani Parekende Satış verileri ile birlikte GBPUSD paritesi uzun bir aradan sonra 1.30 seviyesinin üzerine sıçradı.

Açıklanan verilere göre, Nisan 2017 ayında, satışlar %2.3 oranında arttı. Bu rakam, hem geçen aya göre ve bu ayın beklentilerine göre oldukça iyi bir değer olarak yorumlanabilir. Brexit sonrası, tüketicilerin harcama kısıntısı yapmadan harcamalarına devam ettiğini göstermesi açısından önemli.

Habere göre trading işlemini yapmış olsaydınız, 75 pipslik bir kazanç elde edebilirdiniz. Haberin etkisinin azalması ile yaşanan geri çekilme ve sonrasında gelen tepki alımları ile tekrar yükselmesi sırasında da 200 pipse yakın bir kazanç elde edilebilirdi.

Tüm bunları yaparken, iyi bir teknik ve temel analiz ile birlikte işlemleriniz için kar al ve zararı durdur seviyelerinin iyi belirlenmek ve riskinizi kontrol altında tutmak suretiyle ile ciddi kazanç elde edilebilirdiniz.

PAYLAŞ
Önceki YazıYükselen EURUSD Paritesi ve Düşen Dolar Endeksi
Sonraki YazıUSDTRY Paritesinde Hareketli Günler
1990’lı yıllarda İMKB’de hisse senedi işlemleri ile başlayan finansal tecrübelerim, yurt dışına gittikten sonra, ABD fonları ve Avrupa hisseleri ile devam etti. Son 5 yıldır ise Forex piyasalarında Day Trader olarak ilgileniyorum.