Sonbahar 2018 Dogal Gaz Yatırım Fırsatı

655

2018 Yılı Eylül ayının başı itibariyle, alış yönlü bir trend oluşmaya başlamıştı.

Fiyatların 2.8 seviyesinde tutunmasıyla birlikte, yukarı yönlü bir harekete hazır hale geldiler. Mevsimlik olarak da, kışa girilmesi ve doğal gaz tüketiminin artması ve stokların azalmasına bağlı olarak, fiyatların hareketlenebileceğini söylemek yanlış olmazdı.

Fiyatlar yukarı hareket ederken, Ekim ayının sonunda çok hızlı hareketler, 4.7 seviyesine kadar yükseldi. Kasım ayı boyunca, 4.3 seviyelerinde hareketlilik yaşandı.

Ancak sonrasında, petrol fiyatlarının düşmesi, global piyasalarda, hisse senetlerinin aşağı yönlü hareketlerine paralel olarak doğal gaz fiyatlarında aşağı yönlü geri çekilme yaşandı. 3.0 seviyesinde konsolide olmaya başladı.

Aşağıdaki hesap tablosunda görülebileceği gibi, Çıkış yönünde, 1 lotluk alış işlemi yapılsaydı, 48.600 EUR’luk bir kazanç elde edilebilirdi.

Aşağıdaki hesap tablosunda görülebileceği gibi, İniş yönünde, 1 lotluk satış işlemi yapılsaydı, 44.700 EUR’luk bir kazanç elde edilebilirdi.

 

Önemli Not: Bu bir yatırım tavsiyesi değildir.

Forex İşlemlerinde her zaman, doğru bir analiz ile, trendin yönünü doğru tahmin etmek suretiyle kazanç sağlanabilir. Ancak, unutulmamalıdır ki, kazanç kadar riskler de olabilmektedir. Bu nedenle mutlaka, zararı durdur seviyesinin emirlere eklenmesi önemli bir husustur.