USDTRY Paritesinde Hareketli Günler

386

Geçtiğimiz hafta EURUSD paritesinde başlayan yükseliş ve bu hafta başından itibaren devam eden bu trend, USDTRY paritesinde aşağı yönlü bir fiyat düzeltmesini getirdi.

3.53 seviyesine kadar yaşanan geri çekilmeden sonra, gelen tepki alımları ile çok hızlı bir şekilde, 3.63 seviyesine kadar tırmandı.

Dirençler hızlı bir şekilde geçildi ve 3.63 seviyesinde karşılaşılan kar satışları ile fiyatlar bu seviyelerde zorlanmaya başladı. Bu noktadan sonra geri çekilme yaşanmaya başlandı.

Bu grafikte de görüleceği üzere, 3.53 destek seviyesinden yukarı yönlü bir alış işlemi yapmış olsaydınız, en az 80 pipslik bir kazanç elde edebilirdiniz.

Direnç seviyesinde kar almak suretiyle pozisyonunuzu kapatmak suretiyle ve aşağı yönlü yeni bir açmak suretiyle kazancınızı daha da artırabilirdiniz.

Tüm bunları yaparken, iyi bir teknik ve temel analiz ile birlikte işlemleriniz için kar al ve zararı durdur seviyelerinin iyi belirlenmek ve riskinizi kontrol altında tutmak suretiyle ile ciddi kazanç elde edilebilirdiniz.