Yatırım Planı

299

Yatırım planınız var mı? Yatırım planını nasıl yapmalısınız?

Deneme hesaplarında gerekli tecrübeyi kazandıktan sonra, hangi yatırım aracını, ne kadar süre ile tutacağınızı, işlem lot büyüklüğünü, işlem açma noktasını, kar al ve zararı durdur seviyelerini belirlemeli tüm bu ögeleri yatırım planınıza eklemeniz gereklidir.

İşlem yapacağınız enstrümanı belirledikten sonra, teknik analizlere de bakıp, markete giriş noktasını belirlemelisiniz. Bütün bunları yazılı olarak elinizde tutmanız önemlidir. Zaman zaman notlarınıza bakıp stratejinizi hatırlamanız ve bu plana sadık kalmanız çok önem arz etmektedir.

Üzerinde çalıştığınız enstrüman ile analizler, haberler, ekonomik takvim gibi unsurlar, bu planın parçaları olacaktır ve bu plan sürekli olarak güncel tutulmalıdır.

İşlem metodolojinizi belirlerken, işlem saatleri, lot büyüklüğü, hangi alanda işlem yapacağınız gibi kendi kurallarınızı belirleyin ve bu kurallara uyun, sadık kalın.

PAYLAŞ
Önceki YazıVolatilite Nedir?
Sonraki YazıDeutsche Bank Mortgage Cezası ve Yatırım Fırsatı
1990’lı yıllarda İMKB’de hisse senedi işlemleri ile başlayan finansal tecrübelerim, yurt dışına gittikten sonra, ABD fonları ve Avrupa hisseleri ile devam etti. Son 5 yıldır ise Forex piyasalarında Day Trader olarak ilgileniyorum.